REGULAMIN FORUM SUNDUINO

Sprawy administracyje forum
Zablokowany
Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Posty: 361
Rejestracja: 08 paź 2017, 11:27
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

REGULAMIN FORUM SUNDUINO

Post autor: SunRiver » 17 paź 2017, 21:24

 • 1. Forum SunDUINO jest miejscem, gdzie spotykają się amatorzy i pasjonaci mikrokontrolerów 32bitowych i ich programowania. Aby utrzymać kulturę, porządek i komfort konwersacji powstał ten zbiór zasad. Każdy z użytkowników forum ma obowiązek stosowania się do niego, aby utrzymywać forum w ładzie oraz zapewnić sobie i innym przyjemność płynącą z jego użytkowania.

  2. Obowiązkiem każdego użytkownika jest przestrzeganie zasad netykiety* odnoszących się do forów internetowych. na Forum SunDUINO nie wolno jej naruszać.

  3. Czasami na podforach występują dodatkowe regulacje, które zmieniają bądź uzupełniają w mniejszym lub większym stopniu niniejsze zasady. Należy się do nich stosować, aby zapewnić odpowiedni poziom całego forum.

  4. Każdy użytkownik może używać na forum tylko jednego konta, dzięki temu każdy zawsze wie z kim rozmawia.

  5. Nie wolno na forum umieszczać żadnych treści niezgodnych z prawem, erotycznych, odrażających, dyskryminujących, obraźliwych, skrajnych politycznie albo w inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

  6. Forum nie służy do prowadzenia kampanii reklamowych. Dopuszczalne jest umieszczanie linku w celach informacyjnych. Dopuszczalne linki do modułów i programów sygnowanych przez SunDUINO. Akcje zarobkowe na forum są niedopuszczalne.

  7. Forum nie służy do dyskusji o blokadach czy też ostrzeżeniach otrzymanych na innym forum. SUnDUINO prowadzi w tej kwestii zamkniętą politykę. Także skargi i komentarze pod kątem użytkowników czy innych forum są niedozwolone.

  8. Jest bardzo ważne, by każdy użytkownik wiedział kto na forum jest kim. Nikogo nie dyskryminujemy. To forum amatorów i pasjonatów. Wszystkim którym to nie odpowiada dziękujemy.

  9. Czasami, w celu przywrócenia ładu na forum, członek obsługi może udzielić ostrzeżenia użytkownikowi naruszającemu niniejsze zasady lub zasady dobrych obyczajów. W razie braku pozytywnej reakcji, prawa użytkownika w forum mogą zostać, w zależności od nadużycia, ograniczone lub całkowicie odebrane (konto użytkownika może zostać zablokowane lub usunięte), aby nie utrudniać korzystania z forum innym użytkownikom.

  10. Kolor czerwony jest zarezerwowany dla Moderatorów i Administratorów , Nie wolno go używać w swoich Wpisach...

  11. Zasady te mogą się zmienić w każdej chwili. Jeśli tak się stanie, użytkownicy zostaną o tym poinformowani w stosownym ogłoszeniu.
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Posty: 361
Rejestracja: 08 paź 2017, 11:27
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: REGULAMIN FORUM SUNDUINO

Post autor: SunRiver » 17 paź 2017, 21:28

NETYKIETA


* Nie rejestruj się nickiem innej osoby - bądź oryginalny.

* Pomyśl zanim coś wyślesz - tak Cię widzą jak piszesz.

* Wyrażaj swobodnie swoje poglądy, ale pamiętaj że inni mają to samo prawo.

* Nie utrudniaj życia innym użytkownikom forum.

* Cokolwiek piszesz, pisz w sposób kulturalny i na temat.

* Forum wymyślono do dyskusji, nie wyładowywania złych emocji i frustracji, dlatego nie szukaj tutaj "worków treningowych". Pamiętaj też, że możesz trafić na silniejszego od siebie.

* Nie mów, jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia - nie pisz, jeżeli nie masz nic mądrego do napisania.

* Nie używaj wulgaryzmów, słów niecenzuralnych i przekleństw. To, że coś wykropkujesz albo przekręcisz nie zmienia faktu, że słowo pozostanie nieodpowiednie.

* Bądź wyrozumiały dla współużytkowników i wykazuj się empatią. Nie jesteś najważniejszy na świecie.

* Jeżeli ktoś wyraźnie próbuje kłócić się z Tobą dla samej kłótni - zignoruj go i zaraportuj post. Okazujesz w ten sposób dojrzałe podejście, a w dodatku nie tracisz czasu.

* Pisanie samymi DUŻYMI LITERAMI jest odczytywane jako KRZYK! Zatem nie krzycz.

* Pisz "po ludzku". Wszelkie potworki, pisanie na przemian DuŻyMi I mAłYmI literami, nadużywanie kolorów, nagminne olewanie ortografii i interpunkcji jest źle widziane i ośmiesza autora.

* Wstawianie 20 emotikon pod rząd jest niepotrzebne. Emotikony służą do wyrażenia emocji w tekście, nie do jego wątpliwego upiększania. Używaj ich też mądrze i adekwatnie do tonu wypowiedzi, by inni zrozumieli dobrze Twoje intencje.

* Cytowanie całej, długiej wypowiedzi tylko po to, by odnieść się do jednego zdania jest bez sensu - nikt go nie będzie szukał. Cytuj tylko dokładnie te elementy, do których chcesz nawiązać.

* Dbaj o porządek - zakładaj tematy w odpowiednich działach. Nadawaj tematom tytuły, które krótko i rzeczowo będą odzwierciedlać ich treść.

* Nie twórz kilku postów pod sobą w krótkim odstępie czasowym. Jeżeli tuż po napisaniu posta wpadnie Ci do głowy jeszcze jakaś myśl - dodaj ją do już istniejącej wiadomości.

* Pamiętaj, że tak naprawdę w internecie nikt nie jest anonimowy (nie, neostrada ze zmiennym IP nic nie daje)! Zawsze można dojść do tego kto, co, skąd i kiedy.
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

Zablokowany

Wróć do „Administracja”