Dobór sprzętu

Czyli wszelkie elektroniczne problemy techniczne ...
ODPOWIEDZ
Krzychu_
Nowy

Dobór sprzętu

Post autor: Krzychu_ » 30 wrz 2019, 10:57

To mój pierwszy post na forum, zatem pragnę powitać Wszystkich ;)

Chciałbym się poradzić w sprawie doboru mikrokontrolera oraz współpracującego z nim modułu komunikacyjnego (BT, WiFi?), zdolnego przesyłać bezprzewodowo, na niewielką odległość i w miarę możliwości bez opóźnień (w czasie rzeczywistym) dane z kilkunastu (a docelowo być może nawet z kilkudziesięciu) 18-bitowych sensorów (do wyboru dwie magistrale: wolniejsza I2C lub szybsza SPI) do wybranego urządzenia mobilnego (np. smartfon, tablet, laptop...). Dodatkowe kryterium dla zestawu, to niewielki pobór energii.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam,

Krzychu_

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Re: Dobór sprzętu

Post autor: SunRiver » 30 wrz 2019, 11:19

Witamy serdecznie ...

Tu w zasadzie masz spore pole do popisu i bardziej można by się opierac na twoich doświadczeniach w programowaniu ,
bowiem mozna wybrać wiele mozliwości ...

1. mały stm32 np 051 czy 103 i do tego BT np HM13 lub WIFI
2. ESP8266 masz wbudowane wifi i dośc miejsca na swoje rzeczy
3. ESP32 tu masz 2 rdzenie BT i WIFI i dośc miejsca ...
4. W600 tu tez masz wifi , i na pokładzie jest Cortex-M3
5. RTL8710 tez fajny moduł WIFI z cortexem i wieloma mozliwościami

.....
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦GitHUB
💦Google Drive
💦Sotton

Krzychu_
Nowy

Re: Dobór sprzętu

Post autor: Krzychu_ » 30 wrz 2019, 12:25

Dziękuję za pierwszą odpowiedź i wskazanie zestawów zdolnych taki temat ogarnąć. Przyjrzę się im.
Niestety naukę programowania oraz wyboru topologii układu muszę zacząć od zera (mam więcej wątpliwości i pytań niż odpowiedzi).
Na razie chodzi mi jedynie o w miarę optymalny dobór sprzętu (by nie był to zbędny "przerost formy nad treścią"), umożliwiający przesłanie danych (raczej przez SPI) z tak dużej ilości sensorów (!) przy zachowaniu wspomnianych kryteriów, których obróbką i interpretacją w założeniu ma się zająć jednostka PC z OS.

ODPOWIEDZ