Maven ble EKG

Popularne moduły niebieskich sieci ....
ODPOWIEDZ
unitrax
Użytkownik

Maven ble EKG

Post autor: unitrax » 17 cze 2018, 17:15

Witam czytałem o module Maven ekg i zainteresował mnie on. Tylko odczyt z tego modulu nijak nie przypomina rytmu zatokowego tylko jakieś losowe szpilki napięcia odczytywane co pewien czas.

Chodzi mi o ten modul https://www.sunduino.pl/wearable-bluetooth-ecg/

Z którego odczyt wygląda tak ext/dmzx/imageupload/files/741b07b40edc ... d77269.jpg

I nijak nie przypomina to rytmu zatokowego

ext/dmzx/imageupload/files/741b07b40edc ... d77269.jpg

Olimex zrobił schield na arduino który też służy za ekg i odczyt jest ładniejszy.

W artykule pisalo że autor coś tam pomyśli. Czy udało się coś wymyślić w kwestii podniesienia użyteczności odczytu?
Fajnie byłoby mieć taki noszony tani holter ekg.

Może gdyby zwiększyć częstotliwość odczytu w sofcie dało by radę zrobić ładny odczyt rytmu zatokowego.
Interesuje się elektronika medyczna. Czasem kupuje jakiś popsuty pulsoksymerr czy ciśnieniomierz i naprawiam. Ostatnio za 10zl wylicytowałem martwy Contec Cms50e warty 300zl. Po zmianie wsadu i naładowaniu akumulatora li_ion ruszył i działa.

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Re: Maven ble EKG

Post autor: SunRiver » 17 cze 2018, 17:32

problemem była aplikacja demonstracyjna , układ działa w miarę prawidłowo na ile można ufać hmm tym przewodom bo wiadomo klipsy są kiepskiej jakości , na ta chwilę wykonałem parę testów i można powiedzieć że jest użyteczny , ale nie mam tyle czasu by się tym układem zajmować dalej
od strony programowej , a pokazałem w zasadzie jako ciekawostkę.

Nie mniej fajnie by było jakby ktoś się tym zajął i opisał na łamach forum :)

W razie "W" mam jeden zestaw wolny .,..
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

unitrax
Użytkownik

Post autor: unitrax » 18 cze 2018, 18:04

Chce to nabyć. Z tego co widzę to na Elty jest w niskiej cenie, tylko ta apka... . Trzeba by zrobić coś co pobierało by wartość napięcia online i robiło z tego wykres na zasadzie jak wykres w normalnym EKG.
Jeśli ta apka jest open source może wystarczyło by coś pozmieniać tam w niej i by poszło

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Post autor: SunRiver » 18 cze 2018, 19:55

Niestety nie mam czasu na siedzenie nad tym :(
Wiec jak widać jest sprzęt który się prosi o zabawę ....:)
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

ODPOWIEDZ