STM32H7B3 - Vin Diesel w aucie z nitro :)

Wszystko co dotyczy płytek z rodziny Discovery firmy STM
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
l3n1n
Moderator

STM32H7B3 - Vin Diesel w aucie z nitro :)

Post autor: l3n1n » 04 mar 2020, 17:04

Chciałem wam się pochwalić w tym krótkim poście moim nowym nabytkiem. Nie mam w ostatnim okresie zbyt dużo czasu na zabawę z elektroniką jednak gdy zobaczyłem to cudeńko na stronie ST.COM to nie mogłem się powstrzymać. Kupiłem w mouser.com i już po 6 tygodniach (5 tygodni czekania + tydzień na dostawę) mogę cieszyć się nowym nabytkiem. Nie jest on niestety tani jednak na pierwszy rzut oka warty swojej ceny. Jak wiecie ja jestem starym lamusem jeśli chodzi o programowanie i elektronikę dlatego chciałbym tym postem zachęci kolegów do kupna płytki i zabawy z nią a następnie do publikowania swoich doświadczeń. Liczę w tym momencie na to, że kolega Elvis da się ponieść fantazji i pozbywszy się frustracji ponownie zaleje nas serią artykułów na ten temat :).
Płytka przychodzi w potężnym opakowaniu i sama także nie należy do maluchów. Na początke zobaczcie porównanie opakowań STM32H7B3 oraz zwykłej ST32L154.

Obrazek

Po wyjęciu z opakowania nie wiele traci na swej wielkość. Potężny ekran LCD z dotykiem zakrywa prawie całą powierzchnię frontowej strony płytki.

Obrazek

Od spodu płytka prezentuje się nie mniej okazale. Ilość wyjść i urządzeń jest imponująca. Wyjście na kamerę, czytnik kart microSD, wyjście głośnikowe i mikrofonowe, USB OTG, karta wifi, złącza arduino oraz złącze STMOD plus do zainstalowania dodatkowej karty załączonej do naszego giganta. I tu niestety mały zgrzyt - nie można do końca wcisnąć pinów tej płytki w gniazdo - przeszkadza w tym moduł WiFi.

Obrazek

Jednak gdy tylko podłączycie urządzenie do zasilania zapominacie o tym, gdyż zaskakuje ono prędkością, z jaką uruchamia się aplikacja na ekranie. Trwa to ułamek sekundy. Obraz jest bardzo dobrej jakości i nie widać jakiegokolwiek przycinania. Po prostu rewelacja.
Obrazek

Poniżej zamieściłem krótki filmik na YT. Niestety nie zauważyłem, że wcięło mi głos w związku z tym film jest niemy :). A trochę szkoda bo słysząc komentarz do obrazu lepiej orientowalibyście się w tym co widzicie. Ale to może kiedyś poprawię...
[youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=Ph6Oy_R9bG4[/youtube]

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Re: STM32H7B3 - Vin Diesel w aucie z nitro :)

Post autor: SunRiver » 04 mar 2020, 19:03

No płytex fajny kolego Lenin zaiste ZACNY
, ale ja na razie wyczerpałem limit budżetu na nowe zabawki , zwłaszcza że mam 2 kartony
przywiezione z czajnikowa do których jeszcze nie zaglądnąłem :(
wiec ino będę puki co czytał co tam kolega wymodził nowego :)
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦GitHUB
💦Google Drive
💦Sotton

Awatar użytkownika
elvis
Użytkownik

Re: STM32H7B3 - Vin Diesel w aucie z nitro :)

Post autor: elvis » 08 mar 2020, 19:42

STM32H7B3I-DK próbowałem zamówić na farnellu, ale trochę o tym zapomniałem a w międzyczasie anulowali moje zamówienie. Ogólnie coś ciężko kupić te nowości od ST, ale skoro mouser wysyła to spróbuję u nich. Inna sprawa, że ostatnio odmówili mi sprzedaży STM32L562E-DK... Dodali trochę kryptografii do płytek i teraz myślą że wszyscy tylko marzą o łamaniu ich zabezpieczeń (ciekawe skąd wiedzieli).
H7B jest bardzo ciekawa jak chodzi o pamięć flash - podobnie do esp32 ma zewnątrzną pamięć, ale już nie QSPI, ale octo-spi (idiotyczna nazwa 8-bitowy interfejs nadal nazywany szeregowym). W każdym razie ten flash nie dość że pozwala na przesłanie 8 bitów jednocześnie to można w locie szyfrować. Niestety na razie płytki nie mam, więc nie miałem możliwości się pobawić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „STM32-Discovery”