Pogodzenie Eclipse i SDK Espresiffe

Język C dla mikrokontrolerów Tensilic
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Pogodzenie Eclipse i SDK Espresiffe

Post autor: SunRiver » 18 paź 2017, 17:13

Obrazek

Układy ESP8266 i ESP32 weszły przebojem na rynek ...
Dzięki Ebokom autorstwa Neil Kolban'a Programowanie ich w C to prawdziwa bajka cały komplet
Ebooków tego szacownego autora znajdziemy TU
i są to polecane pozycje które warto poznać.

ObrazekObrazek

Oczywiście na stronie znajdziecie i inne , ale tu nas te szczególnie interesują dwie pozycje ...

Jednakże samo SDK z ESP nie jest do końca przejrzyste i głównie przygotowane pod linuxa ....
Na szczęście jednak jest wydanie nieoficjalne, które popełnił Mikhail Grigorev ,

Obrazek

a sposób jak je dogadać z Eclipse opisał mój przyjaciel Staszek na swoim blogu www.bot4u.pl.
Poza opisem co gdzie i jak znajdziecie tam wszystkie niezbędne pliki które należy pobrać i instalować w kolejności
jak opisał to autor :)

Obrazek

A ja ze swej strony dodam jedynie to że podczas instalacji ECLIPSE OXYGENE wystarczy wybrać opcję C/C++ Mylyn ... i nie jest konieczne doinstalowywanie CDT
Przechwytywanie.PNG
Dzięki czemu zainstaluje się nam już właściwe Eclipse IDE for C/C++ Developers
Przechwytywanie.PNG
A po chwili możemy cieszyć się pełną przyjemnością z pracy w C na esp8266 ....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

Awatar użytkownika
squeez
Użytkownik

Re: Pogodzenie Eclipse i SDK Espresiffe

Post autor: squeez » 19 paź 2017, 10:12

Jak by ktoś chciał pod linuxem to mogę pomóc.
Sam jakiś czas temu to trenowałem i działa.

Na początek można skorzystać z tego linku http://piotrsperka.info/2015/08/program ... -linuksem/ niektóre pakiety nieco zmieniły nazwę ale można dzięki temu odpalić środowisko, kompilować i wgrywać do ESP-ka.

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Post autor: SunRiver » 25 paź 2017, 20:15

squeez pisze:
19 paź 2017, 10:12
Jak by ktoś chciał pod linuxem to mogę pomóc.
Sam jakiś czas temu to trenowałem i działa.
Ja nie chcę wracać do koszmaru jakim jest ślinux, ale z kilku powodów muszę używać katastrofy czyli pisania
w clipse pod virtualboxem ... katastrofa ... a działać pod clipse na Win dziadowskie ADK dla ESP nie chce :(
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

Awatar użytkownika
squeez
Użytkownik

Post autor: squeez » 25 paź 2017, 21:20

Nie wiem czy dziadowskie czy nie, każdy używa narzędzi jakich lubi, jak ktoś chce wbijać gwoździe kombinerkami bo mu wygodniej to jego sprawa.
Nie mam zamiaru nikogo nawracać czy przekonywać o wyższości jednego czy drugiego.

Moja propozycja była skierowana do ludzi którzy by chcieli działać na ESP a niekoniecznie chcą na arduino tylko wolą "natywne" C jak np. ja.

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Post autor: SunRiver » 25 paź 2017, 21:35

wyraziłem się o ADK , z SDK niema kłopotu i działa dobrze
-----------------------------------------------------------------------

stąd napisałem że dziadowskie ADK zachowuje się jak chce... czyli nie bardzo chce współpracować
nie wiem co kolega zrozumiał i co odebrał .... o czym pomyślał ,

ADK jest specyficznym środowiskiem działającym w korelacji z SDK (zawiera dodatkowe funkcjonalności
związane z wykonywaniem określonych funkcji dodatkowych , z których musze niestety korzystać ....
squeez pisze:
19 paź 2017, 10:12
Moja propozycja była skierowana do ludzi którzy by chcieli działać na ESP a niekoniecznie chcą na arduino tylko wolą "natywne" C jak np. ja.
tym bardziej pisanie że namawiam kogoś do pisania w arduino na ESP a nie w C ....stawiając sprawę w taki sposób
żeby inni a i ja sam odebrał to personalnie bo jestem jakiś gorszy bo pisze pod windows

no trudno panie kolego ja jestem amatorem i nie dorastam do pięt specjalistom ...
na ESP tylko pisze używając SDK i w najlepszy mozliwy sposób korzystając z dobrodziejstw VS +VGDB bo zapłacone i działa
oczywiście mam nadzieję że kolega wie co to jest ADK (Assessment and Deployment Kit) a tym samym że niema nic wspólnego z Arduino :)
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

Awatar użytkownika
squeez
Użytkownik

Post autor: squeez » 26 paź 2017, 12:23

Ja jestem jeszcze większym amatorem i ze znacznie mniejszym bagażem dorobku i doświadczenia.
O Arduino wspomniałem tylko w kontekście preferencji co kto lubi (Linux/Windows). Ewentualnie jeszcze fakt że większość przykładów w necie dotyczących ESP jest właśnie w oparciu o Arduino albo LUA. Tych w natywnym C jest stosunkowo mało.
Stąd też mój post że jeśli ktoś miałby ochotę powalczyć na Linuxie z ESP SDK (nonOS) i miałby problem to mogę pomóc w tym temacie ... to i tylko to.

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Post autor: SunRiver » 26 paź 2017, 14:30

Jak na razie wszystko działa jak zawsze na niekorzyść open Source .... brak jakiejkolwiek zgodności z samym sobą :)
Wiec chyba potrzebna bedzie pomoc w stylu Esspresife unoficial SDK +ADK z Eclipse lub VGDB pod VS w Win
bo ADK jednak olewa nawet działanie pod linuxem ... działa tylko w swoim hermetyku pod wirtualboxa a to jest porażka ...

,,,

albo bede musiał przepisać ADK :(
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

Awatar użytkownika
squeez
Użytkownik

Post autor: squeez » 26 paź 2017, 17:59

A tak z ciekawości co kombinujesz że musisz te ADK wykorzystać?

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Post autor: SunRiver » 26 paź 2017, 18:33

Zawiera specjale funkcje które wspólpracują z Cloudem pod azurkiem
i dlatego .... no nie ma obejścia ...
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube