Będzie zamówione i testowane...

To ściśle tajne i tajemnicze miejsce z którego wyłania się mroczna postać
Wchodzący robią to na własne ryzyko. Prosimy zachować Ciszę i nie karmić
-- Xbary jest strasznie wybredny
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xbary
Użytkownik

Będzie zamówione i testowane...

Post autor: xbary » 28 sty 2018, 13:36

Na pierwszy ogień mam ciekawą ofertę na AliExpress.
Zawsze istniał problem z LCD do naszych małych żyjątek, chciałoby się mieć duży kolorowy itd żeby wyraźnie móc pokazać na nim informacje.
Oto jakie znalezisko jakie udało mi się odszukać na Ali.

Obrazek

7Cali, akceptujące trzy rodzaje sygnału i za niecałe 100zł :)

Sposobu użycia takiego można by powiedzieć monitora jest dużo, od telewizorka przez monitor do PC, LCD do raspPI czy innych warzyw i owoców, aż po telewizorek do starego C64 , do STM32 który generuje obraz VGA.

tutaj można kupić
https://www.aliexpress.com/item/for-INN ... 92366.html

Postaram się pokazać coś na nim jak listonosz doniesie w całości do mnie :)

Awatar użytkownika
xbary
Użytkownik

Re: Będzie zamówione i testowane...

Post autor: xbary » 17 mar 2018, 21:58

A więc.

Zabaweczka dotarła. Trwało to ~30 dni i listonosz doniósł.

Obrazek
Obrazek

Taki zestaw ze sterownikiem należy potraktować jak najzwyklejszy monitor VGA, można do niego podłączyć sygnał oczywiście HDMI, VGA, Video (x2).
W komplecie dostajemy jeszcze kabel przejściówka służący do zasilania naszego 7 calowego monitora. Przy zasilaniu raczej nie się pomylić podczas podłączania bo jest po drugiej stronie wtyczka USB a jak wiadomo w USB zawsze będziemy mieli 5V. Zwykła kocia ładowarka 500mA 5V powinna wystarczyć do zasilania całości, bo z tego co zaobserwowałem na moim chińskim amperomierzu podłączonym przed stabilizatorem LM2596 (zasilany 12Vdc 4,5A) to wskazuje na pobór w granicach 400mA, czyli nie byłoby tak źle. Do zestawu dołączony został nawet pilot sterowania oraz panel sterownia, pilot raczej żenującej jakości bo naklejka jakaś pofałdowana już kocich membrankach nie wspomnę. Panelem sterowania można zmieniać źródła sygnału jakie mają być wyświetlona na ekraniku , oraz podstawowe parametry jak w zwykłym monitorze i jest też wyłącznik. We wyłącznik można się wlutować czymś swoim sterowanym z zewnątrz i możemy mieć kontrole z własnego systemu nad monitorkiem. Kolejną istotną kwestią jest podłączenie tasiemki LCD do sterownika, nie należy się przejmować jeśli podłączymy odwrotnie, będzie ciemno po prostu - właśnie pierwsze podłączenie takie miałem. NAwet gdybym coś spalił to za bardzo bym się nie przejmował bo cena tego zestawu jest naprawdę niska.

Podłączyłem PC do Monitorka i troszeczkę zaskoczony jestem, bo rozdzielczość dość niska.

Obrazek

Na HDMI z komputerka wyszło że zalecane jest 800x480 :(
Z drugiej strony jakby na to nie patrząc, jeśli rozdzielczość by miała być wyższa to wiąże się to z tym że elementy gui systemu mogłoby by być tak małe że lupą by trzeba szukać po ekranie, więc chyba nie tędy droga. Moim zdaniem do prezentacji jakiś danych (powiedzmy stacja pogodowa) albo obraz z kamery to ta rozdzielczość i 7 cali LCD w zupełności wystarczy.
:)
Ja sobie testowo oglądam nawet filmy na nim.

Obrazek

Monitorek polecam ocena 4/5 :) przez ten pilot.
Można sobie na nim zrobić fajnego tableta z Windowsem 10, wystarczy upakować w jakąś obudowę. Jeśli chodzi o generowanie ciepła, jak leżało wszytko jak na załączonych zdjęciach to układy oraz stabilizator na sterowniku były ciepłe przy 22C w pokoju, nie wykluczone że trzeba będzie zastosować jakiś wiatraczek jeśli chciałoby się go w obudowie zabudować w sąsiedztwie zasilacza oraz jakiegoś MiniPC.

To by było na tyle

Jeśli ktoś jest bardzo nie cierpliwy to tutaj https://elty.pl/pl/p/Wyswietlacz-7-kont ... MI-AV-/868 można taki zestaw nabyć, na pewno szybciej niż z chin.

Awatar użytkownika
l3n1n
Użytkownik

Post autor: l3n1n » 18 mar 2018, 7:36

@Xbary: na firmę opłaca się z elty.pl. bo masz fakturę i odliczasz od dochodowego i VAT
100*19% dochodowego masz 119zł * 23% VAT = c.a. 146 zł. więc różnica z przesyłką kilkanaście złotych :) a masz po 2 dniach u siebie. Ale to akurat mój przypadek. No i wszelkie kwestie gwarancyjne będą szybciej załatwiane.

Xbary coś pisaliście z Sunem o jakiś zworkach na płytce do zasilania tego ustrojstwa, ze trzeba było coś zmieniać. Tak mi się przynajmniej wydawało na czacie.

@foreste: nie rozumiem. Co ma jedno do drugiego? Co oznacza "gotowe"? Różnica spora w cenie i w calach więc? Chyba nie zrozumiałem twoich intencji.

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Post autor: SunRiver » 18 mar 2018, 12:25

Forestnie zrozumiał intencji postu Xbarego ...
i próbował zabłysnąć :) bo mu zdjęli bana na wyszukiwarkę :P

Tymczasem nie chodziło o to że są gotowe , tylko o to że jest tanjio i w miarę przyzwoicie ...
Xbary kupił w zestawie z LCDS 7" ale taki kontroler obsługuje wiecej ... i jest bardziej poręczny
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

Awatar użytkownika
xbary
Użytkownik

Post autor: xbary » 18 mar 2018, 18:54

Nie wiem o co chodzi forestowi :) , wiem ze są i tez takie mam LCD na biurku.

Lenin, zgadza się - na firmę się opłaca w elty nabyć monitorek, ja tylko patrzę pod kątem amatora który dopiero się uczy.
Myślę że osoby mające firmę w branży nie zwracają uwagi za bardzo na cenę, przynajmniej przy tych pułapach cenowych.

Ja jestem bankrutem, a przed chwilą się dowiedziałem że mój dowód osobisty jest przeterminowany do tego wszystkiego. :P

O zworkach nic nie pisałem, w przesyłce nie było instrukcji jak się zabrac do uruchomienia monitorka i wyszedłem z założenia że jest to prosta czynność i :P bez instrukcji po prostu podłączyłem go do zasilania :)
i Działa.

ODPOWIEDZ