Pasja programowania...

Nie samą elektroniką człowiek żyje więc ..... i tu kawałek miejsca na coś innego ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xbary
Użytkownik

Pasja programowania...

Post autor: xbary » 20 lut 2018, 1:41

Mario jakiego nie znacie...

https://www.youtube.com/embed/avJHEGFgttE

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Re: Pasja programowania...

Post autor: SunRiver » 21 lut 2018, 7:56

hehehe kawałek roboty w dobrych czasach rozkwitu komputerów
czekamy na więcej .. kol. xbary :)

emu ... daje rade :)
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

Awatar użytkownika
xbary
Użytkownik

Post autor: xbary » 11 mar 2018, 23:38

No to część 1 prezentacji Mario.
Trochę poględziłem , i mam nadzieje że to co mówiłem było zrozumiałe :D

https://youtu.be/9s-aT9PlnuM

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Post autor: SunRiver » 12 mar 2018, 7:50

hehehe... Bary oszalał .. tzreba to głosno powiedzieć :P
zapodaj plik d64 lub c64 to tez sie pobawimy
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

Awatar użytkownika
xbary
Użytkownik

Post autor: xbary » 12 mar 2018, 8:36

Bary wtedy jeszcze miał 13-14 lat więc :) nie oszalał / nie nie

z udostępnieniem poczekajmy bo muszę się skontaktować z bratem jeszcze i obmyśleć strategie jak udostępnić :) czy tylko tak na zasadzie linku czy jakiegoś bloga specjalnie pasji programowania odpalić... i tam udostępniać.

Awatar użytkownika
xbary
Użytkownik

Post autor: xbary » 18 mar 2018, 15:41

Kolejną twórczością którą mogę się pochwalić jest gra Boulder Dash na Komputer Amiga.

Obrazek

Gra została sfinalizowana w 1995 roku pisałem ją w Amos Pro Basic z wstawkami a raczej wstawką w assemblerze. Poruszanie elementami w mapie i rysowanie za pomocą blittera elementów gry na ekranie. Reszta jak punkty i obsługą dysku i początkowe plansze są w czystym już AMOS.

Prezentacja kto co i kiedy:
Obrazek

Space Programs :) już znane z Mario

ObrazekObrazek

Kiedy skończyłem prace nad kodem
Obrazek

Wybieramy grę

Obrazek

Obrazki w tle były generowane w programie do raytracingu - Maxon Cinema 4D

Wiadomo że pomysł na grę nie jest mój, ale chęć zagrania w wierną kopię najbliższą oryginałowi z C64, zmotywowała nas do napisania Boulder Dasha po swojemu :) Nie byłem nigdy zwolennikiem przepychu dodatkowych funkcji w tytułach które premierowo były hitem już , po prostu tam niema co poprawiać...

Obrazek

Poczekać trzeba było aż wszystko się po wczytywało i rozpakowało - Gra mieściła się na jednej dyskietce 880kb.

Muzyka na planszach początkowych i startowych jest autorstwa w całości mojego brata, OctaMed zastosowany do tworzenia modułów ... :)
Natomiast dźwięki podczas gry są ze samplowane z oryginału C64, tutaj raczej za dużo też nie było co zmieniać na coś bardziej cukierkowe, to miał być SID :)

Obrazek

Niestety gra jest puszczona na emulatorze na mini komputerku :) który podczas testowania zrobił się tak gorący że palca utrzymać nie można na nim było - mały radiator i wentylatorek na 5V rozwiązał problemy z przegrzewaniem się. Komputerek na Atom Intel niestety nie poradził sobie z dźwiękami :( , ale przy czasie i chęciach odpale emulator na czymś szybszym.

A tu można sobie popatrzeć jak to funkcjonuje , prodczas nagrywania zajęty byłem czymś innym i widać tam tylko demo :)

https://www.youtube.com/watch?v=wCnkt81uRJk

Awatar użytkownika
xbary
Użytkownik

Post autor: xbary » 03 maja 2018, 12:15

Jak obiecałem pokaże całego Mariana, tzn kolejne światy i plansze :)

Godzina ględzenia. w sumie za dużo nie gadałem bo zajęty graniem.

https://www.youtube.com/watch?v=Z5NszPTVe6w

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Na wideo widać że od początku do końca praktycznie gra zmieniona...
Użyłem Cardrige Final III (pirat prawdopodobnie) :) , i jego funkcja 'frezze' i monitor języka maszynowego, w tym monitorze napisałem edytor plansz oraz kilka dodatków których niema w oryginalnym nie oficjalnym Super Mario Bros... Grafika tworzona była też w monitorze języka maszynowego przez wpisanie *...** .. w formie binarnej wartości do pamięci. Muzyka została taka sama i efekty dźwiękowe jak w Giana sister. Za muzykę się nie braliśmy bo nic lepszego na pewno by nie powstało. Acha i byłbym zapomniał :) wtedy jeszcze do Commodore 64 nie mieliśmy stacji dysków, Tylko magnetofon.

Commodore 64 to był pierwszy komputer na który wtedy trzeba było niestety sobie uzbierać pieniążki, kumple dostawali na Gwiazdora albo Komunie komputer u nas trzeba było zbierać ... hmmm może dlatego mam taki szacunek dla tego komputera ;)

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Post autor: SunRiver » 03 maja 2018, 13:26

też moją comodę miło wspominam , to były czasy się szybki myło i takie tam ... a potem wreszcie po całych wakacjach zapierdzielu
na stole stał wymarzony C64 z pewexu :)
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

ODPOWIEDZ