Dzień dobry

Tu można się przywitać z wszystkimi, a nawet trzeba
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
l3n1n
Moderator

Dzień dobry

Post autor: l3n1n » 28 paź 2017, 9:59

Chciałbym przywitać wszystkich użytkowników oraz administratorów :).
Jestem w ostatnim czasie zafascynowanym zarówno tworzeniem układów elektronicznych jak i oprogramowania do nich.
Zacząłem bardzo dawno temu, na początku pod koniec lat siedemdziesiątych. Czytałem Młodego Technika I Radioelektronika z wypiekami na twarzy i montowałem w piwnicy niezdarne PCB z urządzeniami, których schematy akurat mi się udało znaleźć we wspomnianych gazetkach. Przy czym zajęcie te było jednym z moich licznych hobby i zupełnie nie związane z wykształceniem. W 1981 roku kolegi ojciec (marynarz) przywiózł z Singapuru maszynkę o nazwie ZX80. I to zadecydowało o moim życiu. Odszedłem od elektroniki i chemii w kierunku informatyki. Przeszedłem przez Spectrumy wszelkiej maści, Amstrady, Commodore, Amigi, Unipolbrity, byłem właścicielem Atari 800XL aż zacząłem pracę w swoim hobby na maszynie XT z dyskiem zbudowanym z kości pamięci w postaci karty wpinanej w szynę ISA o pojemności 1Kb. Pierwszy zbudowany przeze mnie komputer to 386sx. Z czasem uzupełniłem wykształcenie w kierunku hobby i obecnie jestem pełnoprawnym informatykiem z papierami i tytułem MaGazynieRa. Jednak od pewnego czasu wróciłem do zainteresowań związanych z elektroniką, powoli chłonę wiedzę ze forum Mirka, ze strony Suna i dostępnych innych for i stron w necie. Z racji krótkiego stażu pewnie nie będę podporą tej społeczności, ale z powodu tego, że staram się sam rozwiązywać swoje problemy, nie powinienem być dla was uciążliwy :). Mam nadzieję, że z czasem część waszej wiedzy stanie się moim udziałem i liczę na to że znajdę w tym gronie osoby, którym nie będzie przeszkadzał mój wiek i brak doświadczenia.
Mam nadzieję, że was nie zanudziłem na śmierć i jeszcze ktoś tu żyje...

kudzu
Użytkownik

Re: Dzień dobry

Post autor: kudzu » 28 paź 2017, 10:58

Witam Ciebie i wszystkich Członków przy okazji.
Też miałem Atari 800XE, przygodę z PC zaczynałem od 286SX, ale wszystko to działo się w latach 90., zatem nieco później ;)

EDIT: To jednak '80 były ;)

Jak ja żałuję, że nie poszedłem na informatykę... Ale ojciec powtarzał: "informatyków jest jak mrówków, nie znajdziesz pracy". Heh...

Miło poznawać takich ludzi :)

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Re: Dzień dobry

Post autor: SunRiver » 28 paź 2017, 11:22

Przede wszystkim witam szanownych kolegów w tym skromnym miejscu
(na razie biało niebiesko , ale w zamierzeniu mają być żółcienie z odmianą szarości :))

stare dobre czasy kiedyś były .... zx80 i jego assembler , 6510 w comodorku i kochane m68k w amigach
pisało się dema i intra ech.... upychało co się da w 4k :) nie to co teraz ...

ja na pc zaczynałem od procka 8bit 8086 całe 7Mhz :)
co do informatyków ... no to że jak mrówków to jedno , ale że by taki zarobił 4k to musi robić na budowie :)

Podporą jest każdy nawet najmniejsze i najsłabsze ogniwo ma duży wpływ na całość ... (potwierdzone badaniami nad rafami koralowymi)
każdy jest ważny :)

Dlatego też zachęcamy serdecznie do uczestniczenia w życiu forum ...
gdyż sami specjaliści (jak to ma miejsce na forach) społeczności nie zbudują :)

raz jeszcze serdecznie witam szanownych kolegów w naszych skromnych progach i zachęcam do budowy społeczności
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦GitHUB
💦Google Drive
💦Sotton

ODPOWIEDZ