microphyton

Zapowiedzi nowe zestawy , nowe mikrokontrolery itd...
ODPOWIEDZ
mpo
Użytkownik

microphyton

Post autor: mpo » 28 sty 2018, 0:14

Nie wiem czy to kogoś podnieci, ale pojawił się ostatnio plugin micropythona do PyCharma.
https://blog.jetbrains.com/pycharm/2018 ... r-pycharm/
W sumie "trochę się brzydzę" arduino i zastanawiam się czy się nie przesiąść... :roll:

Awatar użytkownika
l3n1n
Moderator

Re: microphyton

Post autor: l3n1n » 28 sty 2018, 8:25

Fajny wątek, ciekawe rozwiązanie, ale... Z tego co doczytałem to nie zbyt wiele urządzeń jest obecnie przez to środowisko obsługiwane. Z tych co mamy na tapecie to wspominają jedynie o ESP8266. Oczywiście mając chłonny umysł, dużo czasu i łatwość w przyswajaniu nowinek oraz chęć posiadania tysiąca rozwiązań do jednego celu można oczywiście pójść w tę stronę i być może będzie to super rozwiązanie. Jednakże mnie to nie przekonuje. Pewnie dlatego że jestem stary i coraz dłużej się uczę :). Mówisz, że trochę brzydzisz się arduino. Nie wiem co cię brzydzi ale ok, twoja sprawa. Moim zdaniem Arduino zawiera mnóstwo gotowych rozwiązań, które pozwalają na zaoszczędzenie pracy i czasu. Ale to tylko moje zdanie. Pan Andrey Vlasovskikh tworzy wraz z grupą zapaleńców projekt, który jest obejmuje dość wąski zakres urządzeń, ja wolę Visual Studio i vgdb, który jest wprawdzie płatny, ale jak mówi Sun, dzięki temu mamy gwarancję o wiele mniejszej ilości błędów i większą kontrolę nad systemem. I obsługuje tych urządzeń znacznie więcej. Nie dyskredytuje tego projektu, podoba mi się, ale wole poobserwować go z boku niż angażować się w jego naukę. Poczekamy - zobaczymy, być może w końcu zmienię zdanie. Natomiast Ty, gdybyś chciał się w to bawić, to bardzo proszę, podziel się swoimi doświadczeniami - chętnie o tym poczytamy.

mpo
Użytkownik

Post autor: mpo » 28 sty 2018, 15:53

Bardziej mi chodzi o to, że jeżeli ktoś zna już Pythona, to będzie się czuł prawie jak w domu. I jak zaczyna z ESP, to nie ma sensu bawić się w LUA, wysyłanie komend AT, BASIC, czy inne wynalazki.
A jak nie zna, to jest szansa poznać coś nowego - przyda się również w "dużych" systemach.

A arduinowe konstrukcje na pierwszy rzut oka kuszą - ściągamy biblioteki, parę linijek kodu i działa. A jak się zerknie w kod, to zaczyna robić się słabo, bo pisany na ogół tak, żeby działał na większości platform-klonów arduinowych. Więc raz że wydajność słaba, bo często pisane pod najmniejszy wspólny mianownik. A dwa, że od gąszczu #ifdef... #endif można dostać niestrawności.
Z drugiej strony sporo gotowego kodu zaoszczędza cenny czas, więc "z niesmakiem używam" po odpowiednich modyfikacjach :lol:

squeez
Użytkownik

Post autor: squeez » 28 sty 2018, 16:35

Ja do tego podchodzę właśnie tak jak do modów z LUA czyli jako protezy.

Też mam podobne zdanie że nie warto uczyć się zamienników skoro działa na C. A te wszystkie zamienniki (LUA, Python BASIC itp. są pisane w C żeby potem ktoś mógł pisać w czymś innym) dla mnie to masło maślane.

Dlatego wolę pisać w tym czym czuję się dobrze, czyli bezpośrednio w C bez zamienników.

mpo
Użytkownik

Post autor: mpo » 28 sty 2018, 19:29

Za umieszczenie pythona obok basica, niektórzy by kolegę pozbawili paru członków... ;)

ps.
Nie jestem pythonowcem

Awatar użytkownika
l3n1n
Moderator

Post autor: l3n1n » 29 sty 2018, 19:00

Też myślę, że gdzie pythonowi do basica :p

Magyster
Użytkownik

Post autor: Magyster » 29 sty 2018, 20:25

A dla mnie bomba, np. aby pobawić się linijką z diodami WS2812B wystarczą 3 linie z importami 2 linie z ustawieniem pinu i już możemy śmigać w pętli na poszczególnych diodach. Jeśli chodzi o PyCharm to jak wszystkie IDE oparte na IntelliJ IDEA rewelacja - ta sama liga co Visual Studio. A pythonik jak pythonik - 3 miejsce w rankingu najlepiej zarabiających programistów więc chyba ma jakąś tam przyszłość :D

ODPOWIEDZ