Kendryte K210 -- Przydatne linki

Kącik poświęcony rozwiązaniom AIoT w szczególności 64bitowym RISC-V ze wsparciem AI.
na przykładzie Kendryte K210
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Kendryte K210 -- Przydatne linki

Post autor: SunRiver » 10 lut 2019, 18:46

Obrazek

--- Dokumentacja i oprogramowanie

---> dla Dewveloperów
---> Github Kendryte

Obrazek

---> Community

--->Kendryte IDE dla WIN/LIN/iOS

---> Segger Embeded Studio dla Risc-V
---> Segger embOS (RToS)

--- Przykłady programów ....

---> K210 i2c_FM Syntch (fREErtos sdk)
---> hELLO wRLD pwm

W MIARĘ CZASU BĘDZĄ AKTUALIZOWANE ZFGODNIE Z POJAWIANIEM SIĘ :)
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦GitHUB
💦Google Drive
💦Sotton

Awatar użytkownika
elvis
Użytkownik

Re: Kendryte K210 -- Przydatne linki

Post autor: elvis » 10 lut 2019, 18:51

Przykłady dla K210 są tutaj: https://github.com/kendryte/kendryte-st ... ree/master
A co ciekawe standalone-SDK zawiera FreeRTOS-a.

Awatar użytkownika
xbary
Użytkownik

Post autor: xbary » 10 lut 2019, 19:13

elvis pisze:
10 lut 2019, 18:51
Przykłady dla K210 są tutaj: https://github.com/kendryte/kendryte-st ... ree/master
A co ciekawe standalone-SDK zawiera FreeRTOS-a.
Może dlatego tak wolno szybko migał tym ledem ;)

Awatar użytkownika
elvis
Użytkownik

Post autor: elvis » 10 lut 2019, 19:18

Raczej nie, FreeRTOS jest kompilowany, ale 99% przykładów go nie używa. Jedyny jaki znalazłem to: https://github.com/kendryte/kendryte-st ... tos/main.c
Przy okazji widać jak mało kodu jest potrzebne żeby użyć RTOS-a.

Awatar użytkownika
xbary
Użytkownik

Post autor: xbary » 11 lut 2019, 9:15

ale coś się dzieje jeszcze przed main(..),
https://github.com/kendryte/kendryte-st ... try_user.c
Jakieś wątki core coś tam się uruchamia przy okazji inicjowania globalnych tablic i construktorów.

Awatar użytkownika
tsrdel
Nowy

Post autor: tsrdel » 16 lut 2019, 19:59

Witam,
niedawno otrzymałem jako płytkę maix bit ( jako backer z kampanii indiegogo ) i tak...
Względem dokumentacji to fajnie, jakby tych przydatnych linków było cokolwiek więcej, bo procesor jest zasadniczo tak słabo udokumentowany, że można powiedzieć jest nieudokumentowany.
Zostaje SDK, które co prawda przychodzi w jako-takiej użytecznej formie, ale to już nie jest to, nie za bardzo wiadomo jak korzystać z tych bardziej zaawansowanych peryferiów poza tym dokumentacja SDK jest nie dość, że po chińsku to jeszcze słaba - w zasadzie nie musi być chyba po angielsku bo jeśli z nazwy pola struktur i ewentualnie jakiegoś przykładu nie zrozumiemy jak co programować to z tej dokumentacji nawet po przetłumaczeniu też wiele więcej nie wynika.

Dla mnie procesor dopóki nie zostanie dobrze udokumentowany jest jak ładna dziewczyna w burce: co z tego, że ładna?
Do zastosowań amatorskich może się nada z jakimiś bólami a bardzo szkoda, bo płytka za 5$ posiadająca dwa rdzenie R64GC 400MHz, 8MB SRAM + peryferia typu procesor sieci neuronowych, procesor audio, niezależnej jednostce obliczeń FFT, szyfrowania AES, SHA-256 z trzema interfejsami I2S ( matryce mikrofonowe ) to jest prawdziwy hit - nie ma drugiej takiej.

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Post autor: SunRiver » 16 lut 2019, 20:23

Dokładnie wcześniak taki straszny że wiele nie ma jeszcze choć powoli się robi lepiej
i miejmy nadzieję że nie jest to ot taki strzał w płot , albo falstart ... bo zdecydowanie jest
przy takich zasobach i tej cenie zdecydowanym hitem.
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦GitHUB
💦Google Drive
💦Sotton

Awatar użytkownika
tsrdel
Nowy

Post autor: tsrdel » 17 lut 2019, 7:46

Sama płytka maix bit jest tak prototypowa, że już dawno takiej z Chin nie dostałem. Mnóstwo elementów lutowanych ręcznie, dokładane mostki z kynaru itd.
W tej chwili walczę, aby dowiedzieć się na forum sipeed jak działać z jtagiem, aby mieć pod kontrolą oba core'y spod gdb i potrafić wykonać 'reset halt' w taki sposób aby otrzymać też w wyniku wiarygodny 'reset halt'. To nie może tak być, że ja mam tracić wiele godzin na pozyskanie eksperymentalne podstawowych informacji, bo jakiemuś Chińczykowi nie chciało się poświęcić pół godziny aby napisać sensowny quickstart do jtaga.

ODPOWIEDZ