MSP430FR2433 LaunchPad Development Kit - UNBOXING

To miejsce dla mało znanych mikrokontrolerów jak ST7, ST8, MSP itd , z wyłączeniem AVR !!
Regulamin forum
W tym miejscu dopuszczalne są wszelkie formy mikrokontrolerów 8/16/24 bitowych , ale nie wolno zamieszczać postów dotyczących mikrokontrolerów AVR , ARDUINO itd ... jest wiele for im poświęconych i wszystkie ATMEGOWE będą definitywnie poddawane dekapitacji.

PISZEMY tylko o mikrokontrolerach:

ST7 , STM8, MSP430 , dsPIC , i innych mało znanych i popularnych
a nawet zapomnianych jak : Z80, 6510 , m68K ...

NIE PISZEMY O POPULARNYCH AVR !!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nefarious19
Moderator
Posty: 21
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:03
Lokalizacja: Łódź

MSP430FR2433 LaunchPad Development Kit - UNBOXING

Post autor: Nefarious19 » 15 gru 2017, 17:02

Witajcie Sznaowni Koledzy w to piękne piątkowe popołudnie :)

Zważywszy iż skorzystałem z promocji na MSP430FR2433 LaunchPad Development Kit o którym pisałem w tym wątku, dokonałem klasycznego unboxingu i chciałbym Wam pokrótce pokazać tę płyteczkę ;)

A więc zaczynajmy :)

Cały zestaw został do mnie przysłany kurierem FedEX prosto zza oceanu (tak, z Hameryki) w bardzo dobrym stanie ;) i szedł szybciej niż nie jedna paczka z allegro ;) zamówiłem go we wtorek, dziś doszedł :) po odpakowaniu moim oczom okazało się śliczne czarno-czerwone pudełeczko:

Obrazek

Po "roztworzeniu" wewnątrz znajdowała się karteczka z opisem wyprowadzeń, jakiś papier dodatkowy bez znaczenia, kabelek microUSB 30 cm, oraz zapakowana w folie antystatyczną, płyteczka :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po odpakowaniu z folii, moim oczom ukazała się piękna, czerwona, schludnie wykonana ać uboga w wyprowadzenia płyteczka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać płytka jest wykonana bardzo ładnie i starannie. Jedyne do czego bym się przyczepił to jakość lutowania goldpinów, powiedziałbym że jest kiepska... ;) ale może tylko w moim egzemplarzu :) Za te cenę, nie ma co narzekać :)

Na pokładzie znajdziemy mikrokontroler MSP430FR2433. Jest to 16 bitowy mikrokontroler w architekturze RISC z serii value-line. Może on być pędzony zegarem 16 MHz, zasilany napięciem od 1.8 do 3.6V. Posiada wbudowaną pamięć programu FRAM 16kB(polecam wygooglować, CZAD!) oraz 4kB RAM. Mikrokontrolery te przeznaczone są do zastoswań czujnikowo -pomiarowych gdzie liczy się małe zapotrzebowanie na prądzik ;)

Zaintereosowanych odsyłam na stronę producenta by poczytać co to maleństwo potrafi ;) WEŹ TU KLIKNIJ!

Oprócz procka mamy na płytce debuger który nazywa się eZ-FET. Umożliwia nam on programowanie, debugowanie oraz UWAGA, monitorowanie pobieranej przec procek, energii :) dodatkowo w systemie jest widziany także jako port szeregowy więc można sobie coś na UART, wsyłać :)

Nie testowałem jeszcze płyteczki z Code Composer Studio (IDE od Texas Instruments) ale zamierzam uczynić to niedługo i się tym z Wami podzielić a narazie, do zobaczyska PROCKOLUBY! :) a tak TIncia miga ;) (teraz mam dwie Tiny w domu, ta druga to moja dziewczyna ;) )

Obrazek

Awatar użytkownika
l3n1n
Moderator
Posty: 216
Rejestracja: 28 paź 2017, 8:46
Lokalizacja: 3M

Re: MSP430FR2433 LaunchPad Development Kit - UNBOXING

Post autor: l3n1n » 15 gru 2017, 17:22

Do mnie także dziś dotarł. Tak więc czas znakomity mają. A płytka moim skromnym zdaniem jak na tak niską cenę przyszła w bardzo korzystnej oprawie, znaczy się opakowanie bardzo dbałe i estetyczne. Dzięki Nef za ten cynk ;)
A gdzie zdjęcie drugiej Tiny?

Awatar użytkownika
squeez
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 16 paź 2017, 23:52

Re: MSP430FR2433 LaunchPad Development Kit - UNBOXING

Post autor: squeez » 15 gru 2017, 18:13

A tak z ciekawości jaka jest dostępność i ceny tych procków na naszym rynku? to raczej egzotyka (głownie wykorzystywana w produkcyjnym segmencie) czy coś co może zagościć w szufladach amatorów na stałe? :)

ODPOWIEDZ