Studenci z wymiany :P

SBC na iMX6 ....
https://somlabs.com/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Studenci z wymiany :P

Post autor: SunRiver » 09 paź 2018, 20:51

Jako, że mamy to mały kolektyw, który zapatruje się
na rozwojowe konstrukcje systemów SBC pracujących pod kontrolą Linuxa ...
Nie jako czuję się zobowiązany do przekazania wam radosnej nowiny
gdyż niejako zasiliłem również grono SomLabsowców forumowych :P, a stało się tak za sprawą wymiany studenckiej
miedzy zachodem, a wschodem reprezentowanym przez szanownego i wiecznie młodego Vladimira L3n1na.

Obrazek

Tak więc ów rzeczony SBC prezentuje się nieźle , zwłaszcza że produkt jest nasz rodzimy i dla nas zdrowy bo POLSKI :)
Niemniej nie bójcie się mi obce nie szkodzi więc pozostałych SBC nie odstawiam :)

Powiem wprost ... na moje oko jest ok , wersja słusznie słabsza od naszego mistrza Visiona, jak nakazuje tradycja
w sumie to tylko pozbawiona FiFiRiFi ... nic wielkiego moduł sobie dolutuję :P

Obrazek

W zasadzie nie mam się czego doczepić , jest ładnie zielono , złącze w standardzie rpi , arduino, to co w sumie przydatne
jest , łącznie ze złączem LCD ale mam pewien jednak niedosyt spowodowany sporą ilością pustostanów na płytce.
Choć tym razem choć nóżki dał producent czym mile mnie zaskoczył :)

To przydało by się złącze VGA, włącznik zasilania - niby nic znacznie by nie podniósł ceny końcowej, a tak można mieć tylko nadzieję
że zastosowane złącze mUSB i PowerJack są odpowiedniej jakości a luty trwałe ... Tu może taka mała dygresja w sprawie pudełka, które
jest kolorowe i ładne i ma na pewno wpływ na visualne podejście do visiona , ale moim skromnym zdaniem fundusze na pudełko,
które mogło by być prostsze i szare bardziej minimalistyczne - wydać nap na wyłącznik czy gniazdo VGA.

No dobra ... to takie moje odczucia w tej kwestii i materii ale wróćmy do sprzętu :)
Podłączenie i odwiedzenie kilku stron oraz instalacja Debiana przebiegła sprawnie na 16GB karcie uSD,

Obrazek

Dzięki opisom naszego Mistrza patelni L3n1na , po czym szybkie skonfigurowanie sieci SSH i konfiguracja BASHA
Na taki bardziej SunDUinowy :P

Obrazek

I tym sposobem mamy środowisko gotowe do pisania programów i dręczenia sprzętu w zastosowaniach IOT
Do czego was niniejszym zachęcam gdyż .... szkoda by VisionSOM miał ładne pudełko tylko i sie kurzył :)
Ale co takiego zrobimy ... już niebawem się dowiecie :)

I tu muszę przyznać że gdyby nie L3n1n nie było by mnie tutaj. Zatem Za przedstawienie SLVS  należy mu się pomnik. 
i dozgonne wielbienie ... przez nas maluczkich niegodnych by tym samym powietrzem oddychać :)

.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

Awatar użytkownika
l3n1n
Moderator

Re: Studenci z wymiany :P

Post autor: l3n1n » 09 paź 2018, 21:05

Hehe, świetny wstepniak panie redaktorze, czekamy na więcej. Ja z kolei dzięki tobie będę mógł zadebiutować w innym dziale ale o tym potem. Natomiast jeśli chodzi o Visionsom to z pewnością jeszcze sporo przed nami ;). Cieszę się, że szybciutko uporałeś się z zaadoptowaniem płytki na swoje potrzeby.

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Re: Studenci z wymiany :P

Post autor: SunRiver » 09 paź 2018, 21:11

Poczułem się jak sam Pampuch :P
Wiesz to nawet dla takiego linuxowego ułoma jak ja :P
tylko kilka poleceń w konsoli i pobranie potrzebnych mi pakietów :)
teraz tylko pisać pisać .... pisać ...
I denerwować pozostałych że jeszcze nie mają i mogą tylko poczytać :P
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

ODPOWIEDZ