I2C / SPI na UARCIE ??

Czyli mętliki które spędzają sen z oczu .... a więc głębokie podstawy elektroniki analogowej i cyfrowej , od Tranzystora do bramek CMOS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

I2C / SPI na UARCIE ??

Post autor: SunRiver » 04 lis 2018, 16:04

Tak czasem może być dla nas przydatne takie rozwiązanie , niemniej jest stosunkowo kłopotliwe
Musimy wziąć jakiegoś mikroprocka , napisać program zaimplementować jakiś sposób komunikacji
by z naszego I2C / SPI odczytać jakieś konkretne informacje i/lub do takiego urządzenia coś wysłać.

Oczywiście rozwiązań jest wiele , ale w tym wypadku mam na myśli czysto sprzętowe w postaci małego
acz sprytnego układziku jakim jest niewątpliwie produkt NXP czyli SC16IS750

Obrazek

Moduł sam w sobie niewielki bo raptem niecałe 24x27mm wyposażony w 2 rzędy goldpinów po 11 z obu stron płytki,
w typowym rastrze 2,54mm. Sam w sobie wykonany schludnie i wyważony przez firmę SoliDDigi zresztą sami zobaczcie:

Obrazek

Obrazek

Zawarty na module układzik NXP SC16IS750 stanowi gotowy pomost między UARTEM , a SPI/I2C co ciekawe posiada 64bajtowy uart I wbudowany 64 bitowy bufor FIFIO , wbudowaną obsługę IRDA i może pracować jako I2C bus lub SPI Slave. Zaś jedno kanałowy UART zapewnia 5Mbit/s transmisji danych. Ponadto całość charakteryzuje się niskim poborem energii co może być znaczące w układach zasilanych bateryjnie. Nie bez znaczenia jest też fakt iż 16IS750 jest kompatybilny z 16C450, ale w odróżnieniu do poprzednika oferuje wiele zaawansowanych funkcji jak:

- automatyczna sprzętowa i programowa kontrola przepływu
- automatyczne wsparcie dla RS-485
- programowy reset pozwalający na zresetowanie UARTU w każdej chwili niezależnie
sprzętowego resetu.

Szczegóły oczywiście w nocie układu TUTAJ

Na tą chwilę nie mam pomysłu na ów moduł, ale niejako się odnalazł w podręcznym zlewie i wydaje się być ciekawą alternatywą dla wielu rozwiązań dlatego postanowiłem go wam przedstawić .
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦Google+
💦Kanał Youtube
💦Sotton

ODPOWIEDZ