Nowa płytka SomLABSa

SBC na iMX6 ....
https://somlabs.com/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
l3n1n
Moderator

Nowa płytka SomLABSa

Post autor: l3n1n » 31 gru 2018, 9:38

SomLABS wydał nową płytkę o nazwie VisionCB-6ULL-IND v.1.0. Wcześniejsza wersja opisywana przez SunRivera i przeze mnie nazywała się VisionCB-6ULL-STD v.2.0. Różnica pomiędzy nimi, jest taka, że nowe urządzenie jest mniejsze i zawiera wbudowany zegar RTC z podtrzymaniem bateryjnym co już wcześniej zaproponował i wdrożył w swoim egzemplarzu kolega SunRiver w tym miejscu.. Natomiast nowa płytka została pozbawiona kilku istotnych elementów developerskich, jak piny RPI, piny Arduino, LED użytkownika i przyciski (switch) użytkownika. Zostały za to wyprowadzone wyjścia na 50 pinową listwę (2x25). Generalnie, o ile wprowadzenie RTC wraz z podtrzymaniem bardzo mi odpowiada o tyle pozostałe zmiany mniej zachwycają. Szczególnie zawiedziony jestem tym, że kolejna wersja nie otrzymała wyjścia HDMI czy choćby zwykłego VGA.
A poniżej nowy produkt SomLABSa:
Obrazek
Cena prezentowanego urządzenia to 129zł, czyli 30zł mniej niż poprzednika. Szczerze mówiąc wolę jednak stary model a o resztę mogę zadbać sam. Sama miniaturyzacja nie koniecznie mnie interesuje, może jednak dla niektórych z was będzie to ciekawa alternatywa.

ODPOWIEDZ