STLink-V3SET

Nasze warsztaty i sprzęt w nich przydatny ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

STLink-V3SET

Post autor: SunRiver » 13 wrz 2019, 19:07

Jak już zapewne wiecie jakiś czas temu zakupiłem ten programator i całkowicie o nim zapomniałem , przez co leżakował
w szafce w pracy nawet nie rozpakowany i nie otwarty wiec tym razem taka spóźniona prezentacja :

Pomimo iż jak mówiłem świetnie jest wykonany i naprawdę doskonałą jakość i możliwości
to jednak nieco firmie STM32 nie pykło i po założeniu Bridge , nie da się co zmontować z dolną częścią obudowy

--- tu problem jest taki że albo za niska jest przekładka , albo powinna być inna pokrywa dodana do całości
no lekki niesmak bowiem leży on elektroniką na wierzchu i może być tym samym narażony na uszkodzenia

W zasadzie to w wiekszości będzie nam potrzebne SWD niemniej ... fajnie wygląda złożony i miło by było mieć taki kombajn pod ręką :)

Zdjęcia i fotki później zapodam , tymczasem zdążyłem się zorientować że nie tylko mi nie pasuje to że coś do siebie nie pasuje i nie stanowi
integralnej całości , a co jak co firmowy sprzęt powinien być dobrze uszyty.

I na ThingWerse sa już ułatwienia :)

1. https://www.thingiverse.com/thing:3163349 -- To chyba mi najbardziej pasuje bo nie blokuje dostępu do zworek i złącz
2. https://www.thingiverse.com/thing:3840357 -- również dobre rozwiązanie
3. https://www.thingiverse.com/thing:3196749 -- Też super bo podniesione boki ramki pozwolą zamknąć oryginalnym spodem obudowę
4. https://www.thingiverse.com/thing:3730579 -- nowy spód ..

Dla mnie idealnie by było 1 lub 3 tylko trzeba znaleźć znajomka z drukarką , bo 1 się pozbyłem , druga leży w częściach od lat
no niema czasu nio...

Co do rerszty ... Programator jest szybki i wygodny

Obrazek

w systemie widnieje jako 2 urzadzenia :

Obrazek

Port Com działa idealnie :)

Sami oceńcie na tą chwilę jak wypada ... Mnie się podoba i ja to kupuję ... nie nie juz mam :P
a skoro mam go ja -- wiec nie kupujcie to bez sensu i w ogóle nie przydatne :P
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----- Do kupienia obecnie w :
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. FARNEL -- 169,22 pln
2. elTy.pl -- 185,00 pln
3. KAMAMI -- 173,11 pln
4. BOTLAND -- 199pln

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦GitHUB
💦Google Drive
💦Sotton

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Re: STLink-V3SET

Post autor: SunRiver » 13 wrz 2019, 20:40

Co by nie mówić ... o małych niedogodnościach ...

Obrazek

STLink v3SET jest ładny , ma dobrej jakości plastiki , nawet w porównaniu z fabrycznym v2 jest miły w dotyku
nie taki plastikowy , ale to ma być przede wszyskim narzędzie

Obrazek

Obrazek

w sumie jest bardzo elegancko , tylko ten spód ... choć wygląda na to że STM nie przewidział możliwości
zakładania spodu jak jest bridge wpięty ... , a szkoda bo moim zdaniem psuje to ogólną estetykę jak pisałem wyżej.
jednakże po złożeniu wszystkiego w całość jak STM sobie wymyślił da się ten spodzik przykręcić i choć ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jak widzicie wygląda to koszmarnie....

Na razie jednak da się z tym żyć ... bo cóż można zrobić innego :)
Ponadto ... spodnia część ma miniaturowe nóżki -- sztuk 3 odlane z plastiku razem ze spodem , może to nowoczesne , ale nie stabilne
i się lekko telepie na stole programator :P

Obrazek

Ale zostawmy to w spokoju żeby nie burzyło nam wizji narzędzia jakim ma być bo to najważniejsze ,
wiec STLink-V3SET jest ładnym i sprawnym programatorem mającym wielkie możliwości za rozsądną cenę. Tej wersji się
trzymajmy ... testy bridge'a już niebawem ...
💫SunDUINO
💦GitHUB
💦Google Drive
💦Sotton

Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

Re: STLink-V3SET

Post autor: SunRiver » 19 wrz 2019, 17:47

Czas na małe zachwalanie posiadanego sprzętu ....
STlink-V3SET jest genialny i wygodny , poza tym że i jtagiem i SWD sprawnie i szybko programuje STM32
a przy pomocy SWIM śmiga z STM8 , to jeszcze mamy virtualny port VCP COM z którym się bardzo fajnie
pracuje nawet programując STM32 via DFU mode.

a wisienką na porcie jest możliwość programowania pamieci SPI , oraz wgrywanie wsadów przez I2C, SPI, CAN
Po prostu miodzio jak na tą chwilę to najlepszy programator/debuger firmowy przeznaczony dla STM32 /STM8

No dobra ... bo przecież najlepsze jest to co posiadam i to bez dyskusyjnie :P (bo mogą się i takie komentarze pojawić)

Ale do sedna ....

Dziś dzięki uprzejmości kolegi squeez posiadłem 2 elementy prostujące problem obudowy ST-Linka V3 o którym już wspominałem
dwa dlatego że się nie mogłem zdecydować który będzie dla mnie lepszy :P Tak z 4-rech musiałem wybrać, a to straszna sprawa
i naprawdę poważny kłopot gdy jest większy wybór niż 0 i 1 :P

Obrazek
(foto by squezz)

Kol. squeez wydrukował je szybciej niż zdążyłem powiedzieć po niemiecku ---
" Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft " (tak tak to jedno słowo) choć myślę, że
nawet szybciej niż powiedzenie po niemiecku - Instrukcja obsługi szczotki toaletowej ---> Toilettenbürstenbenutzungsanweisung.
Za co w/w koledze dziękuję bo teraz " mój wspaniały i zajebisty " programator jest jakby kompletny i z małej nowej zabawki
zamienił się w wielkiego i potężnego debagiera ... A co :P

Zatem zobaczmy jak to to wygląda w praktyce :P

Element nr.1 --- przekładka , zastąpił fabryczną niebieską i został zamontowany wraz z fabrycznym spodem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

no elegancja Francja moi panowie , jednakże nie pasuje tak fajnie do siebie jest minimalny odstęp ale to spowodowane jest
sposobem mocowania ośrubowania oraz być może nie dokładnościami w pliku z thingwerse, ale to nie ważne jest super,
a debugier zabezpieczony i wygodny dostęp do gniazd dodatkowych z ekspandera ....

Jestem osobiście zadowolony :)

Element nr.2 --- spód programatora , zastępuje fabryczny spód :P

Obrazek

Obrazek

ten element jak widać idealnie współgra z fabryczną przekładką i co ważne zabezpiecza programator stabilizuje jego ułożenie
oraz przez ażurową konstrukcję umożliwia dostęp do wszelkich złącz i zworek które znajdują się na spodzie adaptera.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten element lepiej pasuje ale i jest wygodniejszy w użyciu samego adaptera jeśli chcemy użyć czegoś więcej niż tylko to co jest po bokach
wyprowadzone i do mnie bardziej przemawia , nie mniej mam wybór :P

I to na tyle w tej kwestii ....

Squeez raz jeszcze Dzięki !!!!
💫SunDUINO
💦GitHUB
💦Google Drive
💦Sotton

ODPOWIEDZ