KAMAMI STM32Butterfly2

Zestawy developrskie z mikrokontrolerami STM32 innych firm i nie tylko
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SunRiver
Administrator
Kontakt:

KAMAMI STM32Butterfly2

Post autor: SunRiver » 08 paź 2019, 20:32

Jakiś czas temu dla hecy (bo nie dla jaj - tu lepiej trzymać kury) odkupiłem od kolegi Nefa zestaw deweloperski z mikrokontrolerem
STM32F107VC - który jest całkiem całkiem dorzeczy. Płytka nie jest nowa, ma już swoje latka nie mniej uC na niej ma spore możliwości.
i jest wynikiem ewolucji ... pierwszej wersji :

Obrazek

w to:

Obrazek

W sumie chciało by się powiedzieć, że dojrzała, przeistoczyła się z gąsienicy w motyla ... ale no właśnie nie bardzo ...
O ile 1 nawet wygląda jak prawie Morpho menelaus to ..... ze starości stracił kolor i przypomina ,
<nie jestem znawcą motyli> ale widziałem kiedyś na wakacjach coś podobnego i czarnego, niestety ale miejscowi
latynosi wierzą , że pojawienie takiego motyla nie zwiastuje nic dobrego ... wiec może to jest powodem słabej popularności
płytki , która .... , nie przekonywuje mnie .... ale do rzeczy ...

..::: PLUSY

-> zdecydowanie czarna soldermaska <tak tak mi się podoba kolorystyka>
-> dobrze wyposażony mikrokontroler STM32F107VCT6
-> gniazdo USB host/device
-> Normalny klasyczny RS232 DB9 <uwielbiam to złącze>
-> wyprowadzone SPI , I2C , I2S
-> oraz wygodne GPIO
-> Pełny JTAG / SWD (2x10pin) -- tak ma i JTAGA i SWD
-> Zasilanie z USB-B
-> Zworki
---> Konfigurujące BOOT <bardzo przydatne>
---> PWR
---> Odłączające UART od pinów PD6 i PD5
---> Ustawienie USB jako HOST/DEVICE, ON/OFF MDInt , czy MCO>PHY

To można dać na plus , owszem jest jeszcze złącze dla modułu Ethernet, slot kart SD, 4 diody led , potencjometr i Joystick , ale to mało istotne
i w zasadzie większość zestawów dev posiada to i owo ... nawet przycisk RESET się znajdzie :P Jednym słowem .... NO DEV jak się patrzy ...

Obrazek

Ale jest w nim coś takiego .... co nie wiem ... no ....

..::: MINUSY

W zasadzie nie mam się do czego doczepić , no za wyjątkiem kształtu .... tak to ta jedyna rzecz która jest tak dziwna, tak śmieszna
i drętwa, że skutecznie mnie odrzucało od zakupu tej płytki od jej pierwszej wersji do tego stopnia że w pewnym momencie zapajałem
chęcią zrobienia temu dziwactwu krzywdy .... W zasadzie to chciało by się powiedzieć -- nie mam pojęcia co autor miał na myśli
projektując tą płytkę , ale jak na złość wiem co miał na myśli ... tak choć to dziwne się może wydawać , ale płytka ma nawiązywać do
logo stm32 ....

Wracając do meritum ... i choć w sumie nawet nie lubię tej płytki , to jest w niej coś takiego ... że postanowiłem o niej skrobnąć co nieco
i muszę przyznać że się dobrze prezentuje z ST-link V3 :)

Obrazek

W tym momencie pozostaje mi napisać ... że jest tak brzydka , że aż zaczęła mi się podobać :P
Ponadto dobrze by było zamieścić link do strony producenta i plik z dokumentacją jakby miał zaginąć ....

--- KAMAMI STM32Butterfly2 -->> tu można znaleźć więcej informacji
--- Przykładowe aplikacje dla Butterfly2 z opisami
--- Dokumentacja zestawu :
stm32butterfly2.pdf
W wolnej chwili powstanie też prezentacja video dla tej płytki , tymczasem planuję co by tu z nią zrobić ...
Tymczasem mam kolejną płytkę , która jest dziwniejsza od innych i .... dobra na tym zakończmy ...
Bo jednak jest to devel dla STM32 i naszej rodzimej produkcji ... :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
.... z każdym bitem serca ....
💫SunDUINO
💦GitHUB
💦Google Drive
💦Sotton

ODPOWIEDZ