Low Power Demo Day - o dwóch takich co tam byli

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
l3n1n
Moderator

Low Power Demo Day - o dwóch takich co tam byli

Post autor: l3n1n » 16 paź 2019, 8:12

W dniu 15 października Anno Domini 2019 mieliśmy okazję wraz z kolegą Elvisem zagościć w wysokich progach Hotelu Grand w Sopocie. Konferencja była w moim odczuciu dobrze zorganizowana. Już w progach hotelowego lobby witali nas, uczestników spotkani, panowie z ST, wskazując drogę do sali konferencyjnej.

Obrazek

Przed salą rozdawano pudełka z gadżetami, które otrzymywało się po podaniu imienia i nazwiska.
Sala była przygotowana na przyjęcie 120 osób, jak udało mi się wyliczyć z ilości krzeseł. Obecnych było około stu gości i duża ilość osób związanych z obsługa całego wydarzenia. Rzędy krzeseł otaczały stanowiska z dużymi monitorami, na których pokazywano urządzenia, które były tematem konferencji. Pośrodku ściany z przodu, był wielki ekran, na którym wyświetlano oprócz slajdów, także prelegenta i poszczególne stanowiska, które w danym momencie konferencji ilustrowały temat prelekcji. Na krześle każdego uczestnika wisiała lniana torba sygnowana logiem ST oraz leżał firmowy bloczek kartek, które mogły służyć do sporządzania notatek. Obok opisanej sali była druga, mniejsza w której cały czas serwowano kawę, herbatę, chłodne napoje i desery.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prelekcje były mądrze pomyślane, człowiek nie zdążył się zmęczyć tematem gdyż poszczególni prelegenci opowiadali po 20 do 25 minut i następowała zmiana tematu.

Agenda całego spotkania wyglądała następująco:

Obrazek

Spotkanie nazwałbym rewelacyjnym gdyby nie jedno ale, a mianowicie prelegenci. Część wykładów była języku polskim i tu nie miałem żadnych zastrzeżeń. Natomiast zdecydowana większość była w języku angielski. I tu już niestety miałem problem.

Obrazek

Obrazek

Potrafię zrozumieć to co się mówi w języku angielski, jeżeli moja znajomość angielskiego jest zbyt słaba to wyciągam wnioski z kontekstu. Jednak w przypadku gdy słyszę język angielski w wykonaniu włochów to co drugie słowo brzmi dla mnie jak pizza :D. Naprawdę przy ich akcencie bardzo ciężko słuchało się tego, co maja do powiedzenia. A tematy które poruszali były naprawdę dla mnie ciekawe. Jednak nie oni byli największym problem. Wszedł na "scenę" pan Mathieu Rouviere i tu dopiero miałem problem. Bo co wy na to żeby słyszeć francuski a rozumieć angielski?? Powiem wam, że masakra :lenin: . No ale można się było przyzwyczaić, zwłaszcza że jego prelekcja była naprawdę bardzo ciekawa.

Obrazek

Obrazek

Były nawet takie cudawianki jak to:

Obrazek

Szopka powyżej przedstawia możliwość jakie dają czujniki GPS. Moga one byc podczepione na przykład do zwierząt hodowlanych umożliwiając śledzenie ich czy też znalezienie :).

Generalnie ja wyszedłem trochę wcześniej gdyż skończyło mi sie miejsce na parkingu a nigdzie nie mogłem rozmienić pieniędzy. Parkomat niestety nie przyjmował kart kredytowych i moja z konferencją ST zakończyła sie juz o godzinie 13.00. Kolega Elvis pozostał do końca i z tego co wiem do końca tygodnia. Gdyż on przyjechał nie tylko na konferencję ale także na warsztaty z tematyki tego eventu. Być może i on wtrąci na ten temat swoje trzy grosze.
Ja wspomnę jeszcze o prezentach od ST, które otrzymali wszyscy uczestnicy. Oto one:

Obrazek

Później dorzucę jeszcze parę zdjęć do tej krótkie relacji i być morze uzupełnię opis. Ze swojej strony powiem, że jak dla mnie ta konferencja była naprawdę bardzo ciekawa i przydatna.

Awatar użytkownika
elvis
Użytkownik

Re: Low Power Demo Day - o dwóch takich co tam byli

Post autor: elvis » 16 paź 2019, 9:19

W sumie część popołudniowa była chyba już nieco mniej interesująca, a może wynikało to ze zmęczenia zarówno słuchaczy, jak i prelegentów.

Natomiast chciałem wyjaśnić czym była ostatnia pozycja z agendy czyli "EXTRA: How is shaking hedgehog during the space trip?".
Na początku pojawił się dr hab. inż. Marek Galewski - nam chyba lepiej znany jako autor książki "STM32. Aplikacje i ćwiczenia w języku C z biblioteką HAL" (https://wydawnictwo.btc.pl/elektronika/ ... a-hal.html). Nie obyło się bez promocji książki (rozdawano jakieś vouchery zniżkowe, ale nie byłem zainteresowany, bo książkę mam w pdf i nie polcam).
Podczas konferencji był jednak jako reprezentant Politechniki Gdańskiej i przyprowadził ze sobą grupkę studenów - którzy opowiadali o eksperymencie przeprowadzanym przy wsparciu ST - chodziło o pomiar przeciążeń pojawiających się podczas lotu rakiety, więcej jest np. tutaj: https://pg.edu.pl/aktualnosci/-/asset_p ... -w-kosmos-
Sam pomysł zaproszenia przedstawicieli "świata nauki" bardzo fajny. Projekt na pewno ciekawy. Tylko na przyszłość ST powinna limitować czas na takie wystąpienia, szczególnie jeśli to ostatnia pozycja z agendy. Ja nie dotrwałem do końca, ale gdyby ograniczyć prawo głosu dane młodzieży, sam pomysł bardzo popieram.

ODPOWIEDZ